This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kontakt:

mgr inż. Marcin Koprowski
tel.: 500 502 482
e-mail: geomat@onet.eu


Adres:

GEOMAT Pracownia Geodezyjna
Marcin Koprowski
ul.Waryńskiego 5/31
27-400 Ostrowiec Św.
NIP:6612183199
geodeta kielce
Mapy sytuacyjno - wysokosciowe do celów projektowych
Jest potrzebna do uzyskania pozwolenia na budowę budynku, sieci zewnętrznych oraz zjazdu z działki na drogę publiczną i do zgłoszenia budowy przyłączy wody, kanalizacji i innych mediów. Przez mapę sytuacyjno – wysokościową należy rozumieć mapę uwzględniającą wyniki pomiarów sytuacyjnych (w poziomie) i wysokościowych (w pionie). Wymogi te spełnia większość map, także mapa zasadnicza.

Mapę sytuacyjno – wysokościową (w skali 1: 500) może wykonać tylko uprawniony geodeta. Korzysta on z map znajdujących się w zasobach Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej przy Urzędach Miasta lub Gminy. Następnie sprawdza w terenie czy nie ma nowych obiektów i infrastruktury technicznej, czyli aktualizuje mapę i oddaje do Ośrodka gdzie mapa otrzymuje klauzulę (pieczątkę) z datą i informacją: „niniejsza mapa może służyć do celów projektowych”. Mapa sytuacyjno – wysokościowa jest ważna dwa lata od daty znajdującej się na klauzuli.

Mapa sytuacyjno – wysokościowa nie jest potrzebna do:
- wniosku o wydanie „wuzetki” (warunków zabudowy i zagospodarowania terenu) w przypadku budynków,
- wniosku o wydanie „uli” (ustalenia lokalizacji inwestycji) w przypadku sieci zewnętrznych,
- wniosku o uzyskanie informacji o możliwości podłączenia projektowanego budynku do istniejących sieci zewnętrznych.
Do tych celów wystarczy mapa (w skali 1: 500 lub 1: 1000), uzyskana w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej przy Urzędzie Miasta, od ręki i za niewielką opłatą. Na mapie tej jest informacja: „niniejsza mapa nie może służyć do celów projektowych”.


geodeta kielce