This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kontakt:

mgr inż. Marcin Koprowski
tel.: 500 502 482
e-mail: geomat@onet.eu


Adres:

GEOMAT Pracownia Geodezyjna
Marcin Koprowski
ul.Waryńskiego 5/31
27-400 Ostrowiec Św.
NIP:6612183199
geodeta kielce
Jaki jest tryb postępowania przy podziale nieruchomości przeznaczonej na cele budowlane?
1. Przygotowanie dokumentów własności. Może to być aktualny wypis z księgi wieczystej lub akt notarialny kupna-sprzedaży lub prawomocne postanowienie Sądu o nabyciu własności.
2. Sporządzenie wniosku o wszczęcie procedury podziałowej i podpisanie go przez właściciela (lub wszystkich współwłaścicieli) nieruchomości. Proszę pamiętać, że podpisy złożone pod wnioskiem muszą dotyczyć tych samych osób, które są wymienione w dokumentach własności. Jeżeli osoby wymienione np. w wypisie z księgi wieczystej nie żyją, niezbędne będzie przeprowadzenie przed właściwym Sądem Rejonowym postępowania o nabycie spadku.
3. Nasza firma sporządza wstępny projektu podziału, który będzie załącznikiem do wniosku omówionego w pkt.2. Wstępny projekt podziału będzie przedstawiał zaproponowany przez państwa sposób podziału nieruchomości. Proszę pamiętać, że linia podziału nie może przechodzić przez zabudowania (jeśli w linii podziału nie ma ściany działowej) i każda z nowych działek musi mieć dostęp do drogi publicznej.
4. Złożenie wniosku wraz z dokumentami własności i wstępnym projektem podziału do właściwego Urzędu Gminy lub Miasta.
5. Urząd Gminy lub Miasta wyda opinię w formie postanowienia o zgodności proponowanego podziału z planem zagospodarowania przestrzennego. Pozytywne postanowienie pozwala przejść do następnych etapów pracy.
6. Nasza firma sporządza mapę z projektem podziału.
7. Wykonana mapa jest składana do właściwego Urzędu Gminy lub Miasta, który wydaje decyzję zatwierdzającą projekt podziału.
8. I to już koniec, ponieważ prawomocna decyzja jest podstawą do sporządzenia przez notariusza umów kupna sprzedaży lub do ujawnienia podziału w księdze wieczystej.

geodeta kielce