Kontakt:

mgr inż. Marcin Koprowski
tel.: 500 502 482
e-mail: geomat@onet.eu


Adres:

GEOMAT Pracownia Geodezyjna
Marcin Koprowski
ul.Waryńskiego 5/31
27-400 Ostrowiec Św.
NIP:6612183199
geodeta kielce
Jak sprawdzić online numer działki oraz numer Księgi Wieczystej?
Co do zasady numer działki możemy uzyskać w Geodezji Powiatowej, w wydziale ewidencji gruntów. Jest jednak możliwość poznania go bez ruszania się sprzed komputera.

Aby uzyskać numer interesującej nas działki potrzebujemy jednej z dwóch rzeczy – adresu działki lub podstawowej wiedzy o jej położeniu. Jeśli jesteśmy w posiadaniu jednej z tych informacji, możemy wejść na stronę internetową portalu geodezyjnego poprzez ten link: mapy.geoportal.gov.pl/imap

Znajdujemy się teraz w serwisie map portalu geodezyjnego. Na początek wyświetla nam się poniższa informacja, która jest bardzo ważna, i którą każdy powinien sobie przyswoić:
Prezentowana w naszym serwisie internetowa mapa ma charakter wyłącznie poglądowy i w żadnym razie nie może być traktowana jako dokument oficjalny. Nie może też być podstawą jakichkolwiek czynności administracyjnych czy urzędowych. Mapa ani żadna jej cześć bez pisemnej zgody nie może być wykorzystywana w systemach odtwarzalnych bądź reprodukowana jakimkolwiek sposobem: fotograficznym, mechanicznym lub innym.

Kiedy mapa nam się załaduje, powinniśmy odnaleźć interesującą nas działkę – warto w tym celu skorzystać z wyszukiwarki, gdzie należy wpisać nazwę interesującej nas miejscowości. Jeśli nie znamy położenia działki na mapie, ale znamy jej adres, powinniśmy kliknąć opcję TOPO. Wówczas zamiast mapy satelitarnej wyświetli nam się schemat z nazwami ulic i numerami porządkowymi. Po odnalezieniu poszukiwanej działki, klikamy z powrotem opcję KATASTER. Powinien wyświetlić nam się schematyczny podział działek z ich numerami. Klikając prawym przyciskiem myszy na daną działkę możemy wybrać interesujące nas opcje, takie jak np IDENTYFIKACJA, przez co możemy poznać przybliżoną wielkość szukanej działki.

Znając numer działki możemy w tym momencie odnaleźć jej numer księgi wieczystej. Po ten należy zwrócić się bezpośrednio do wydziału ewidencji gruntów Geodezji Powiatowej. W niektórych powiatach informacja ta jest zwolniona od opłaty skarbowej, w niektórych nadal należy wypisać wniosek i uiścić sumę 12 złotych od pierwszej działki.


geodeta kielce